Turystyka nurkowa

AKP PLUSK w Poznaniu
tel. +48 61 622 75 70 fax. +48 61 622 75 70 kom. +48 601 243 313

 

Archiwum Agencja turystyczna Kontakt
  Sudan

 WYPRAWA ŻEGLARSKO - NURKOWA
SESZELE

 Śnieżnobiałe plaże, kąpiele w ciepłej wodzie, żegluga od jednej sennej zatoki do drugiej często określanych jako Ogrody Edenu. Ten raj na Ziemi obejmuje ponad 100 wysp z których prawie połowa stanowią parki narodowe, rezerwaty przyrody i inne obszary chronione. Seszele leżą 1000 Mm na wschód od Afryki na środku Oceanu Indyjskiego, 4 stopnie na południe od równika. Żeglując tutaj odwiedza się Mahe - główną wyspę, Praslin, La Digue, Bird Island i Denis.
Mahe. Tutaj - w Port Viktoria - mieści się baza. Jest stolicą Seszeli. Posiada wiele interesujących restauracji, sklepów z rękodziełem i tagr. Jest największą z wysp Seszeli i stanowi jej ekonomiczne i polityczne centrum. Otoczona przez ponad 50. plaż, wnętrze wyspy wypiętrza się na wysokość ponad 1000 m i pokryte jest uprawami cynamonu.
   Wyspy wewnętrzne są osłonięte od cyklonów i wieją tam wiatry o umiarkowanej sile (zwłaszcza pomiędzy październikiem a kwietniem). Od połowy grudnia do końca lutego dni są nieco deszczowe i zaleca się wtedy zabranie lekkich kurtek przeciwdeszczowych. Żeglując pomiędzy rafami koralowymi, trzeba przywiązywać dużą uwagę do precyzji nawigacji. Na wodach występuje pływ o skoku do 2 m. Od maja do września wieją wiatry południowo-wschodnie, zaś od października do kwietnia północno-zachodnie o sile 5-20 węzłów (3-5B) przez cały rok. Dzienna temperatura rzadko spada poniżej 29 C.

Rejs nurkowy:
Na wyposażeniu jachtu będzie znajdowała się mała sprężarka nurkowa umożliwiająca sprawne ładowanie butli pomiędzy nurkowaniami. Uniezależnia nas ona od tłoku baz nurkowych i popularnych miejsc. Odwiedzamy tylko najpiękniejsze miejsca nurkowe, które wybieramy ze względu na kierunek wiatru jak i jak największą możliwą dziewiczość. Nurkujemy tylko tam gdzie nie znajdą się inne łodzie nurkowe, czasami wczesnym rankiem jeszcze przed śniadaniem. Czasami tuż przed zachodem słońca kiedy życie na rafie jest najbogatsze. Nocne nurkowani są również możliwe. Nurkujemy kiedy tylko mamy ochotę i jak często tylko chcemy bez żadnego limitu.

Na Seszelach znajdziemy miejsca nurkowe o różnym stopniu trudności. Prawie gwarantowane jest zobaczenie dużych mant na piaszczystych płytkich wodach. Rosną również szanse na zobaczenie delfinów pod wodą jak i dużych ryb: jackfishów, travelerfish, tuńczykó, barakud jak i muren. Spotyka się również, bezpieczne, szare rekiny rafowe.

Miejsca nurkowe:

  • Shark Bank
  • Ennerdale Wreck
  • Brissare
  • L'llot
  • Grouper Point
  • Dredger Wreck
  • Twin Barges Wreck
  • Bay Terney Marine Park
  • Aquarium
  • Chuckles

Możliwość szkolenia na kolejny stopień nurkowy podczas rejsu.

Proponowana trasa 7. dniowego rejsu
Wypłynięcie z Mahe

Dzień 1: Zaokrętowanie (Port Victoria, Mahe)
Dzień 2: Port Victoria - St Anne (Morski Park Narodowy) (3 Mm)
Dzień 3: Baise St Anne - Praslin (25 Mm)
Dzień 4: Rano do Valle de Maie, po południu do Cote D'Or, Praslins lub Curieuse Island (6 Mm)
Dzień 5: Zwiedzanie Curieuse, żegluga do Grand Soeur (8 Mm)
Dzień 6: Grand Anse - La Digue przez Lle Coco  (6-10)
Dzień 7: Anse Royal, Mahe, St Anne, lub Baza (25 Mm)
Dzień 8: Wyokrętowanie

 

Jacht Nautitech 47 katamaran: 10 osób w 6-u kabinach, szeroki kokpit w postaci półotwartego salonu otoczonego przyciemnianymi szybami. 2 prysznice, kuchenka, piec, grill, lodówka i zamrażarka, 12V w gniazdkach, CD player + głośniki, wyposażenie ratunkowe, nawigacyjne, ponton oraz inne oczywiste udogodnienia jachtu tej klasy. Wybrane dane techniczne: dł. 14,50m, szer. 5,3m, 2 x 56HP silnik Perkins, 900l słodkiej wody, 400l paliwa.
Cena

1200 EURO za rejs od osoby
Cena zawiera: czarter jachtu, wyżywienie, paliwo, gaz, opłaty portowe, wypożyczenie sprężarki, butli, balastu, opiekę przewodnika nurkowego.
Cena nie zawiera: napoi, używek, przelotu, transferu na/z lotniska, ubezpieczenia, wstępów do Parków Narodowych i na teren prywatnych wysp, sprzętu nurkowego (BCD, pianka, automat, ABC) możliwość wypożyczenia na miejscu albo z naszej szkoły nurkowej

Przelot Berlin lub Warszawa - Seszele i z powrotem: cena ok. 3300 zł na osobę, w zależności od terminu i taryfy
Kaucja płatna przed rozpoczęciem rejsu 100 EURO od osoby
Rozpoczęcie i zakończenie rejsu Victoria (Mahe)
Warunki wstępne: Wpłata rezerwacyjna 30% za jacht. Bilet w momencie pełnej rezerwacji. Pozostała kwota na 30 dni przed rejsem. 
  Fregate Island  Moyenne Island  Curieuse Island 
 Praslin  Aride island 

 loty z Berlina lub Warszawy przez Paryż do Mahe

 Najbliższe wyprawy na Seszele:

2012 rok
październik 7 lub 10 dni
listopad 7 lub 10 dni

 

 

 

Rekiny wielorybie:

Whale Shark feeding, Bob Wharton

 

 

 

 

 

Okolice Seszeli są tradycyjnym miejscem wędrówek największych żyjących ryb: rekinów wielorybich. Spotkanie z tymi ogromnymi, ale i niezwykle przyjaznymi stworzeniami to niezapomniane wrażenie, nieporównywalne z jakimkolwiek innym doznaniem.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia z innych naszych wypraw:

          
      
 

     
 delfin2.jpg (43541 bytes)
   ekipa6.jpg (79035 bytes)  

inne znajdziecie w naszym archiwum

 

  Chorwacja
   Seszele

 

 Egipt
 Przewozy