Turystyka nurkowa

AKP PLUSK w Poznaniu
tel. +48 61 622 75 70 fax. +48 61 622 75 70 kom. +48 601 243 313

 

Archiwum Agencja turystyczna Kontakt
Sudan  Nurkowanie w Dahab
W Dahab obowiązkowo należy zaliczyć kilka miejsc nurkowych. Na większość miejsc nurkowych dojeżdża się jeepami lub pick-upami po maksimum 30 minutowej drodze wiodącej brzegiem morza i górzystej pustyni:
Canion - niezwykłe pęknięcie w dnie morza. Częściowo zamknięte, ale bezpieczne miejsce o pięknej grze kolorów. To nurkowanie warto zrobić jeszcze raz również w nocy aby spotkać 2m granika olbrzyma, śpiące ryby w rafie i tańczące hiszpańskie tancerki.
Blue Hole i Bells - to kolejny dzień nurkowy w niezwykłym i znanym na całym świecie miejscu.
Eel garden - piękne miejsce z węgorzami wychylającymi się w prądzie z piasku i kolorową rafą
Caves - olbrzymia grota rozciągająca się od samego brzegu. Piękne kolory i duże ryby.
Pozostałe miejsca są równie interesujące: Tree pools, Szustem, Wreck reef itd.
Warto wybrać się również na camel-safari czyli nurkowanie w niedostępne dla samochodów miejsca. Sprzęt i nurków przenoszą na nie wielbłądy - dwa w jednym czyli przejażdżka i nurkowanie.
Praktyczne cały dzień jest podporządkowany nurkowaniom. Wyjeżdżamy na nurkowania ok 9,00 wracamy ok. 16,00. Wieczory to imprezki w restauracjach. Niestety w Egipcie jak to w kraju muzułmańskim jest prohibicja. Alkohol jest tylko praktycznie w postaci piwa marnej jakości i to w nielicznych miejscach. Normalnie nasi zapobiegliwi rodacy zaopatrują się w Duty Free na Okęciu.
Pobyt można również wzbogacić w wycieczkę do beduińskiej oazy czy wejście na Górę Synaj. Wycieczka do Kairu również wchodzi w grę ale łączy się z pokonaniem 800 km w jedną stronę i zajmuje półtora dnia.
 

 

 

safar_2b.JPG (82332 bytes)   safari_bb.JPG (109670 bytes)

safari_br.JPG (93107 bytes)   sebastia.jpg (54672 bytes)

 

Chorwacja
Egipt
informacje ogólne
miejsca nurkowe
zakwaterowanie